Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Interi presion Napolit e Milanit, zikaltërit fitojnë ndaj Venecias

Interi presion Napolit e Milanit, zikaltërit fitojnë ndaj Venecias

Një gol i Calhanoglu në pjesën e parë dhe një penallti e kthyer në gol nga Lautaro Martinez në pjesën e dytë i dhanë fitoren dhe tri pikë me mjaft vlerë skuadrës së Interit.

Zikaltërit fituan në transfertë ndaj Venecias jo pa vështirësi, megjithëse e dominuan takimin.

Turku Calhanoglu rezultoi edhe në këtë takim vendimtar për skuadrën e Simeones, me zhbllokimin e rezultatit, ndërsa Martinez e vulosi falë 11-metërshit në minutën e fundit të kohës shtesë.

Me këtë fitore, Interi shton presionin ndaj Napolit dhe Milanit, duke u ngjitur me 31 pikë në klasifikim, një më pak se Milani e Napoli, që do të luajnë të dielën.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore