Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Inter i prishi 'hegjemoninë' Zonjës së Vjetër, vjen urimi që nuk pritej nga Juventus për zikaltërit

Inter i prishi 'hegjemoninë' Zonjës së Vjetër,

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka uruar zyrtarisht Interin pasi u shpall kampion i Serisë A për sezonin 2020/21. Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në “Twitter”, kreu i klubit bardheblu ka shkruar:

“Bravo Steven! Të lumtur për ju dhe krenar që jeni kundërshtari juaj besnik në fushë dhe shokë jashtë fushës. Ne do të kthehemi…”, ka shkruar Agneli.

Interi është shpallur kampioni i Italisë për sezonin 2020/2021 pas barazimit të Atalantas (1-1) në transfertë ndaj Sassuolo në ndeshjen e zhvilluar në Stadio Mapei – Citta del Tricolore.

Inter shpallet kampione e Italisë pas 11 vitesh. Kjo është Scudetto e 19 për zikaltërit. 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore