Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Inter i bën nder Milanit, mposht Napolin dhe kap vendin e dytë

Inter i bën nder Milanit, mposht Napolin dhe kap vendin e dytë

Në duelin për vendin e dytë, skuadra e Conte vendos një gur të rëndësishëm. 2-0 ndaj Napolit, firmosur me golat e D’Ambrosio e Lautaros, vjen në fund të një ndeshje të bukur, në të cilën për të paktën një pjesë loje emocionet dolën mbi lodhjen.

Tani pozicionimi pas Juventusit kampion të Italisë është në duart e zikaltërve, që duhet të shkojnë të fitojnë në Bergamo të shtunën për të qenë të sigurtë se do evitojnë edhe parakalimin e Lazios, që në rrugën e tij ka Brescia e pikërisht Napolin.

Mposhtja e Napolit ka gëzuar Milanin që është në betejën për të kapur një vend në Europë. Kuqezinjtë tani kanë në dorë të fitojnë dy ndeshjet e mbetura dhe të kapin trenin e Europës.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore