Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

"Iniesta më ndryshoi jetën", tifozi në koma rrëfen historinë prekëse: Kërkova TV në spital

"Iniesta më ndryshoi jetën", tifozi në koma rrëfen

Nëse prisni një histori pa lot, atëherë mos vazhdoni të lexoni. Luis Maria Diez Picazo ishte një mes miliona spanjollësh që natën e 11 korrikut më 2010 dolën në rrugë për të festuar arritjen më të madhe në historinë e futbollit të vendit. Dhe atë natë ndryshoi jeta e tij.

Luis atë natë ishte në fshatin e tij pranë Logronjos, me një grup të mirë shokësh. Birra, përqafime dhe goli i Andres Iniestas në finale. Së bashku me miqtë vendosën ta vazhdonin festimin në qytet me flamuj, muzikë e duke kënduar.

Por festa u mbyll keq deri kur Luis u rrëzua pranë një burimi uji dhe rrezikoi të vdiste. Edhe pse u dërgua menjëherë në spital për shkak të dëmtimit të rëndë në shtyllën kurrizore, mbeti i paralizuar, shkruan MARCA.

"Iniesta më ndryshoi jetën", tifozi në koma rrëfen

Megjithatë tepër optimist për jetën, Luis tregon se aksidenti i ka dhënë shumë gjëra. “Goli i Andres më dha jetë,” tregon Luis, i cili gjithashtu mori një mesazh të ngrohtë nga ish-mesfushori i Barcelonës.

Spanjolli zbulon një tjetër detaj intersant nga spitali, kur sapo u zgjua nga koma i kërkon infermieres t’i dërgonte një televizor për të parë festimet e spanjollëve.

“Doja të shihja bashkëkombasit e mi teksa festonin. Infermierja më tregoi puthjen e portierit Iker Casillas me bashkëshorten e tij gazetare Sara Carbonero, ato pjesë nuk i kasha parë,” rrëfen i emocionuar Luis, i cili dhe pse në karrige me rrota, vazhdon të ushtrojë sporte të ndryshme.

"Iniesta më ndryshoi jetën", tifozi në koma rrëfen

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore