Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Infektimi i francezit Pavard, ekipi i Bayern rrezikon karantinën e plotë

Infektimi i francezit Pavard, ekipi i Bayern rrezikon karantinën e

Koronavirusi shkakton telashe te Bayerni i Mynihut. Sipas “Sportschau”, pas infektimit me COVID-19 të Benjamin Pavard, e gjithë skuadra e Bayernit mund të futet në karantinë. Departamenti shëndetësor në Bavari, po studion mundësinë e marrjes së masave për izolimin e të gjithë futbollistëve që drejtohen nga Hansi Flick.

Autoritetet shëndetësore në Gjermani kanë të drejtë të vendosin në karantinë një ndërmarrje apo shoqëri, në varësi të respektimit të rregullave të parashikuara në protokoll, shkruan supersport. Masat e nevojshme merren në bazë të rezultateve të hetimeve. Për rastin në fjalë, pra të Bayernit, hetimet vijojnë.

Bavarezët luajnë këtë të shtunë kundër Eintrachtit të Frnakfurtit, më pas i pret transferta me Lazion në Champions League. Hetimet do të zbulojnë nëse lojtari i infektuar, në këtë rast Pavard, ka patur kontakte me futbollistët e tjerë të Bayernit. Para francezit rezultoi pozitiv Thomas Muller, ndërsa më herët Goretzka dhe Javi Martinez, tashmë të shëruar.

Imazhet e festës së Botërorit të Klubeve, në të cilën Muller nuk ishte i pranishëm, tregojnë Pavardin duke puthur kupën dhe në kontakt të ngushtë me pjesën tjetër të ekipit. Vijimi i festës në dhomat e zhveshjes tregon që janë anashkaluar të gjitha masat parandaluese. Në orët në vazhdim, autoritetet shëndetësore do të vendosin nëse është rasti për të karantinuar të gjithë ekipin bavarez.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore