Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Incidenti i frikshëm në ndeshjen Angli-Iran/ Portieri dhe mbrojtësi përplasen kokë më kokë (VIDEO)

Incidenti i frikshëm në ndeshjen Angli-Iran/ Portieri dhe

Anglia ka mundur sot 6-2 Iranin në ndeshjen e vlefshme për grupin B të Botërorit "Qatar 2022". Një ndeshje totalisht për tu harruar për iranianët, të cilët dolën nga kjo sfidë edhe me pasoja.

Portieri i tyre Alireza Beiranvand pësoi një dëmtim të rëndë pas një përplasje që pati me shokun e tij të skuadrës Majid Hosseini. Ata u përplasën kokë më kokë me njëri tjetrin.

Ndërhyrja e shpejt e mjekëve i dha ndihmën e parë. U deshën disa minuta që ai të arrinte që të ngriheshe, por ishte e pamundur që të vijonte lojën.

Sfida u shty për 14 minuta, të cilat gjyqtari i akordoi në fundin e pjesës së parë. Anglia kështu siguron 3 pikët e para, ndërsa Irani mbetet në kuotën e zero pikëve. Ndeshja e radhës në këtë grup është ajo mes Uellsit dhe SHBA-së.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore