Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Ibrahimoviç: Jam presidenti, trajneri e lojtari i Milanit, por marr vetëm një rrogë. Do kishim fituar Serie A nëse...

Ibrahimoviç: Jam presidenti, trajneri e lojtari i Milanit, por marr

Zlatan Ibrahimoviç beson se Milani do të kishte fituar titullin në Serie A nëse do të kishte qenë atje gjatë gjithë sezonit pasi shënoi golin e fitores ndaj Juventusit të martën në mbrëmje. Veterani suedez u kthye në San Siro si “ agjent” i lirë në janar pasi la MLS LA Galaxy.

Ishte magjia e tij e dytë në klub, dhe pasi fitoi titullin në Serie A gjatë qëndrimit të tij parë, Ibrahimoviç me guxim pretendoi se AC Milan do t`ia kishte dalë përsëri këtë sezon nëse ai do të kishte qenë me të që nga fillimi. "Nëse do të isha këtu nga fillimi i sezonit, ne do të kishim fituar Scudetton," deklaroi pas fitores 4-2 ndaj skuadrës së Maurizio Sarri. Unë jam drejtues, trajner dhe lojtar, por ata më paguajnë vetëm si futbollist”, tha ai.

Sulmuesi është jashtë kontratës në fund të sezonit dhe e pranon se mund të mos e ketë mundësinë të luajë përsëri përpara një San Siro të mbushur plot. Është e qartë se ai nuk ka nevojë për një turmë që të prodhojë rezultat teksa e ndihmoi ekipin e Stefano Piolit të kishte një rikthim të paharrueshëm.

Juventus humbi shansin për të hedhur një hap të madh drejt një titulli të nëntë të njëpasnjëshëm të Serie A, duke lëshuar kryesimin teksa Milano thelloi avantazhin 10 para fundit të lojës me Giacomo Bonaventura që përfitoi menjëherë prej një gabimi të mbrojtësit të Juve-s, Alex Sandro. Penalltia e Ibrahimovic ishte praktikisht ajo që shënoi kthesën e lojës për Milanin, që deri në atë moment kishte pësuar dy gola e nuk kishte shënuar asnjë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore