Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Tërmeti TRAGJIK në Turqi! Futbollisti legjendar shpërthen në lot: Të gjithë po vdesin, na sillni...

Tërmeti TRAGJIK në Turqi! Futbollisti legjendar shpërthen në

Tërmeti shkatërrimtar që goditi juglindjen e Turqisë dhe veriun e Sirisë këtë të hënë ka tronditur mbarë botën, pasi la pas më shumë se 560 viktima, dhe shumë persona të tjerë të cilët ndodhen ende nën rrënoja.

I tronditura ka reaguar dhe legjenda e portës së Turqisë dhe klubit të Fenerbahces, Volkan Demirel, i cili mes lotëve ka kërkuar ndihmë për Turqinë në këto orë të vështira.

Volkan Demirel, i cili është trajneri i Hatayspor, bën thirrje për të gjithë që të ndihmojnë sa të munden në përballimin e kësaj katastrofe natyrore.

“Të gjithë janë të mjerë këtu. Të gjithë po vdesin në Hataj. Ju lutem dërgoni ambulancë, ndihmoni këtu. Kushtet janë shumë të këqija. Ndihmoni, nuk mund t’i arrijmë njerëzit. Nuk mund të bëjmë shumë vetë. Dua që t’i dërgoni të gjitha nëse është e mundur. Ju lutemi ndihmoni për hir të Allahut”, the Demiral.

Edhe Zeynep Demirel, bashkëshortja e tij ka reaguar në lidhje me tërmetin, ku ka bërë me dije se ajo dhe familja e saj ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.

“Miq, jemi në Hatay dhe jemi mirë familjarisht. Nuk mund t’i kthej telefonatat dhe mesazhet një nga një, dijeni që jemi mirë”, tha ajo.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore