Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Humbi kundër Udineses, Sarri: Juventusi pagoi çmimin “për të fituar me çdo kush”

Humbi kundër Udineses, Sarri: Juventusi pagoi çmimin “për

Maurizio Sarri ka pranuar se Juventus ka tendencë të “humbasë organizimin dhe formën e mirë” pas humbjes 2-1 ndaj Udineses.

 “Ne patëm një performancë të mirë në gjysmën e parë, dhamë barazimin dhe donim të fitonim me çdo kusht, kjo është arsyeja pse filluam të bëhemi shumë të çorganizuar dhe të lirshëm. Ishte dëshira jonë për të fituar dhe e bëri atë një qasje më të rrezikshme dhe ne e humbëm atë në minutën e 93, pikërisht sepse donim të fitonim me çdo kusht”, ka thënë Sarri.

Nëse Juventus do të fitonte kundër Udineses, matematikisht do të merrte titullin e nëntë radhazi, i pari për Sarrin.

“Është e vështirë të gjesh ekuilibrin për momentin, pasi të gjithë në çdo skuadër lodhen. Ne gjithashtu nuk jemi aq agresivë për shkak të kësaj, por besoj se organizimi është më i rëndësishëm sesa agresioni tani. Është më shumë lodhje mendore sesa fizike, pasi humbëm qetësinë pas barazimit”, ka shtuar Maurizio.

“Lojërat janë aq të çuditshme pas pandemisë, pasi inercia ndryshon kaq shpejt. Ne duhet të mësojmë ndryshimet e këtyre ndeshjeve dhe të përpiqemi të mbajmë formën tonë. Juventus ka pranuar 38 gola këtë sezon, shumë më tepër sesa në dekadën e fundit. Kemi pasur edhe 12 penallti të akorduara kundër nesh, gjë që është e pazakontë për klubet e mëdha. Në përgjithësi, ka pasur më shumë goditje në vend, është një rekord i të gjitha kohërave, edhe nëse përqindja jonë u rrit shumë më tepër se disa të tjerë. Giorgio Chiellini praktikisht ka qenë gjatë gjithë sezonit dhe njerëzit nuk e kuptojnë se sa humbi përvoja dhe karakteri i tij”, përfundoi Sarri.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore