Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Humb garën e Bahrain/ Kampioni i F1, Lewis Hamilton, del pozitiv me Covid

Humb garën e Bahrain/ Kampioni i F1, Lewis Hamilton, del pozitiv me Covid

Lewis Hamilton është i prekuri i radhës nga COVID-19. Shoferi i Mercedesit në analizat e fundit ka rezultuar pozitiv, andaj do humbas garën Sakhir Grand Prix që mbahet në Bahrain.

Kampioni i shtatëfishtë i botës ka fituar 11 nga 15 garat e mbajtura këtë vit, mirëpo iu bashkohet listës me dy shoferë të tjerë që rezultuan pozitiv dhe do humbin garën.

Lajm i mirë për Hamiltonin është që ky test pozitiv doli në kohën kur ai është shpallur kampion matematikisht. Ai kryeson me 332 pikë të tubuara, ndjekur nga Valtteri Bottas që është shumë prapa me 201 pikë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore