Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

HISTORIKE/ Vajzat e Vllaznisë kualifikohen në Champions League

HISTORIKE/ Vajzat e Vllaznisë kualifikohen në Champions League

Vajzat futbolliste të Vllaznisë janë kualifikuar në Champions League. Ato kanë shkruar sot historinë në futbollin shqiptar, duke arritur të kualifikohet për për herë të parë grupet e ChL.

Vajzat kuqeblu arritën në fitore të madhe sot në “Loro Boriçi” përballë ukrainasve të Vorsklas, në një ndeshje shumë të luftuar nga të dyja ekipet.

Vajzat shkodrane arrijnë kështu për herë të parë grupet e Ligës së Kampioneve, ku do jenë pjesë e 16 ekipeve më të mira të Europës.

Ishin Paterson dhe Berisha të cilat gjetën rrugën e rrjetës për vajzat kuqeblu, për të arritur te këtë fitore historike për Vllazninë e Shkodrës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore