Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Histori në Serie A/ Ja ndeshja e fundjavës që do arbitrohet nga një femër

Histori në Serie A/ Ja ndeshja e fundjavës që do arbitrohet nga

Maria Sole Ferrieri Caputi, 31 vjeç, nga seksioni i Livornos, është femra e parë që do të arbitrojë në Serie A.

Debutimi historik do të bëhet në ndeshjen e javës së tetë midis Sassuolo-s dhe Salernitana-s, planifikuar më datë 2 tetor në orën 15:00.

"Ky është një moment historik”, tha presidenti i AIA-s Alfredo Trentalange duke paralajmëruar debutimin e Ferrieri Caputit në kampionatin më të lartë italian.

Në dhjetor 2021, Ferrieri Caputi u bë femra e parë që drejtoi një ndeshje në raundin e 1/32-të të Kupsë së Italisë midis Cagliarit dhe Cittadella-s. Në tetor ajo drejtoi ndeshjen e parë të Serie B midis Cittadella-s dhe Spal.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore