Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Hajdutët bëjnë namin në Angli, lojtarët e Premier League shpenzojnë 20 mijë paund për qen roje

Hajdutët bëjnë namin në Angli, lojtarët e Premier

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka paguar një shumë marramendëse për të blerë një qen roje që do t’i ruajë shtëpinë nga hajdutët.

Ai e bëri këtë pak përpara ndeshjes përballë Chelsea-t të vlefshme për FA Cup, të cilën e fitoi me rezultatin 2-1.

Por Arteta nuk është i vetmi nga Premier League që ka blerë një qen për të siguruar shtëpinë.

Ish-lojtari i Arsenalit, Jack Ëilshere, po ashtu përdor një qen nga grupi “Elite Protection Dogs” të cilin e mori dy javë më parë.

Portieri i Tottenham Hugo Lloris, shpenzoi 15 mijë dollar për një shepherd belg vetëm pak kohë pasi bashkë lojtari i tij Dele Alli u kërcënua me thikë nga hajdutët në pragun e shtëpisë.

Të njëjtën shumë ka shpenzuar dhe ylli i Paul Pogba, dhe lojtarët e tjerë Marcus Rashford, Phil Jones dhe Jack Grealish.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore