Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Habit shqiptari që u shpall kampion bote në arte marciale: Punoj kamarier!

Habit shqiptari që u shpall kampion bote në arte marciale: Punoj

Enea Lapa, sportisti shqiptar me origjinë nga Saranda ishte pjesë e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, nga ku tregoi sakrificat për të rrëmbyer titullin e kampionit absolut në artet marciale.

Lapa tregoi se ky titull është marrë pas shumë orëve stërvitje dhe perfeksionimi teknikash që i kanë marrë shumë orë gjatë ditës.

Megjithatë, krahas angazhimit në sport, Enea pohoi se punon si kamarier, kasier dhe manaxher në Florida.

“ Punoj në një restorant shqiptar dhe unë aty jam i përgjithshëm. Jam si kasier, ndonjëherë edhe kamarier apo manaxher. I bëj pak a shumë të gjitha”, tha ndër të tjera ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore