Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Goli që 'çmendi' tifozët spanjollë/ A ishte në pozicion jashtë loje Mbappe? Pse u konsiderua i rregullt

Goli që 'çmendi' tifozët spanjollë/ A ishte

Franca u shpall kampione e Ligës së Kombeve mes shumë polemikash nga goli i Kylian Mbappe.

Pasimi i Theo Hernandez e gjeti sulmuesin e PSG në pozicion jashtë loje por vendimi i marrë ishte tjetër, duke u interpretiar me devijimi që i bëri Eric Garcia, duke u konsideruar një veprim që filloi një aksion të ri.

Megjithatë kur topi po shkonte drejt Mbappe, Garcia preku topin dhe gjyqtari Anthony Taylor besoi se kjo krijoi një fazë të re të lojës.

Kjo është ajo që ai u shpjegoi lojtarëve të Spanjës, siç tha Sergio Busquets pas ndeshjes.

Mbappe ishte jashtë loje, por gjyqtari tha se Eric shkoi për topin dhe se kjo filloi një fazë të re, “tha Busquets për RTVE.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore