Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Goli më i bukur i Kupës së Botës është cilësuar...

Goli më i bukur i Kupës së Botës është

Goli akrobatik i Richarlison de Andrade kundër Serbisë në fazën e grupeve u votua si më i bukuri i Kupës së Botës në Katar. Këtë e bëri të ditur FIFA, e cila kishte hapur një votim pak ditë më parë. Brazili u eliminua nga goditjet e penalltisë përballë Kroacisë, por goli i Richarlison u ‘gozhdua’ në këtë turne dhe u shpall goli më i bukur.

“Noche Qatarina del Diez” dhuroi emocione, gola, argëtim. U zgjodh Argjentina, e aftë të fitojë tre Kupa Bote dhe gjithashtu e aftë për të fituar tre herë, të njëjtën ndeshje kundër Francës. Së pari, në kohën e rregullt kur për 80 minuta dominoi e pothuajse tallej me kundërshtaren, deri në ato momente, kampione në fuqi. Pastaj në kohën shtesë kur e djathta e “Pleshtit” dukej se ia dha titullin përgjithmonë.

Në fund, te gjuajtja e penalltive, aty ku Seleccion pati saktësinë që në mënyrë të bujshme iu mungoi djemve të Didier Deschampsit. Messi fitoi Kupën e Botës që dukej sikur ia mohonin “perënditë e futbollit”, por ndërruan mendje dhe triumfi erdhi pas 36 vitesh kur i bekuari ishte Diego Armando Maradona.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore