Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj kampionë bote

Gjunjëzon amerikanin në vetëm 3 raunde, Prenga ngre lart dy tituj

Kristian Prenga ka arritur që të fitojë me KO për të 13-ën herë në boksin profesionist duke mundur që në raundin e tretë Samuel Crossed.

Në ndeshjen e zhvilluar në Atlantic City, boksieri nga Mirdita që në sekondat e para të raundit të tretë arriti që të shtrijë në tapet amerikanin, duke arritur që të ngrejë lart dy tituj kampion bote.

Në një atmosferë fantastike, ku Prenga kishte përzgjedhur që të shoqërohej nën tingujt e muzikës shqiptare ai ngriti lart dy brezat e MBA dhe WBA në peshën e tij, duke bërë krenar të gjithë të pranishmit që i ishin bashkuar në këtë sfidë shumë të rëndësishme.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore