Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Gjokoviç lë pas telashet me ligjin australian, prindërit nga Beogradi akuzojnë se u keqtrajtua

Gjokoviç lë pas telashet me ligjin australian, prindërit nga

Novak Gjokoviç thotë se tani është i fokusuar për të mbrojtur titullin kampion i Australian Open duke filluar nga java e ardhshme, pasi fitoi një betejë gjyqësore që për pak desh “e eleminoi” pa nisur ende turneu.

34-vjeçari serb tha se ai u paraqit gjykatë në Melburn brenda disa orësh pasi doli nga një hotel i paraburgimit të imigracionit. Por, ministri i Emigracionit i Australisë ka ende kompetenca për të ri-anuluar vizën dhe për të dëbuar lojtarin e pavaksinuar.

“Përkundër gjithë asaj që ka ndodhur, unë dua të qëndroj dhe të përpiqem të garoj në Australian Open”, shkroi Gjokoviç në Twitter.

Deklarata vazhdoi: "Unë mbetem i fokusuar në këtë. Fluturova këtu për të luajtur në një nga ngjarjet më të rëndësishme që kemi përpara tifozëve të mrekullueshëm".

Gjokoviç postoi gjithashtu një foto të tij dhe ekipit të tij - duke përfshirë trajnerin Goran Ivanisevic - në fushë në Rod Laver Arena, ku ai ka fituar nëntë tituj rekord për meshkuj. Australian Open fillon më 17 janar dhe nëse Gjokoviç fiton, ai do të bëhet lojtari më i suksesshëm për meshkuj në histori.

Gjokoviç postoi mesazhin në Twitter në të njëjtën kohë kur familja e tij - prindërit Srdjan dhe Dijana, së bashku me vëllain e vogël Djordje - po mbanin një konferencë shtypi në kryeqytetin serb Beograd. Dijana Gjokovic tha se përmbysja e vendimit për t'i hequr vizën e tij ishte "fitorja më e madhe" e karrierës së djalit të saj.

Ajo gjithashtu pretendoi se ai kishte qenë "subjekt i torturës dhe ngacmimit" ndërsa qëndronte në një hotel imigracioni ku refugjatët dhe azilkërkuesit janë ankuar prej kohësh për kushtet e këqija.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore