Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Gjest i madh nga Salah, ndihmon vendin e tij për të luftuar pandeminë e Covid

Gjest i madh nga Salah, ndihmon vendin e tij për të luftuar

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah, përveçse një futbollist i shkëlqyer, është edhe një njeri human, Së fundmi, sulmuesi egjiptian ka ndihmuar në luftimin e koronavirusit në shtetin e tij duke dhuruar bombola oksigjeni në një spital lokal. Përmes Shoqatës së Bamirësisë Nagrig, Salah ndihmoi pacientët duke blerë mjete që ata të luftonin me COVID-19 në Afrikën Veriore.

Drejtori i kësaj shoqate, Hassan Bakr, konfirmoi në një radio lokale se Salah kishte mbështetur mjekët dhe kishte dhuruar bombola oksigjeni për të ndihmuar pacientët. E gjitha kjo erdhi pasi para pak ditësh pati një mungesë oksigjeni dhe thuhet se çoi në disa vdekje në Spitalin Qendror Basyoun, kështu që Salah vendosi të veprojë.

Kujtomë që sulmuesi i Liverpoolit gjithashtu ka siguruar më parë fonde për banorët në qytetin e tij të lindjes, Nagrig, për të instaluar një stacion të ambulancës dhe për të blerë pajisje për sportin në një shkollë. Në prill të vitit të kaluar, ylli i Reds thuhet gjithashtu se dha mijëra tonë ushqime për të ndihmuar familjet e prekura nga pandemia.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore