Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Gjermanët e rinj kampionë të Europës, mposhtin në finale Portugalinë

Gjermanët e rinj kampionë të Europës, mposhtin në

Shpresat e Gjermanisë janë kampionët e rinj të Europës, pasi mposhtën me rezultatin 1-0 skuadrën e Portugalisë.

Një gol i shënuar nga Nmecha në minutat e para të pjesës së dytë ishte ai që vulosi të gjithë fatin e kësaj ndeshjeje.

Pavarësisht mungesës së golave, loja nga të dyja ekipet ishin e luftuar dhe me raste të shumta goli, më tepër për gjermanët, që ishin më të qartë dhe të qetë në sulm,

Kjo ishte finalja e tretë radhazi për Gjermaninë U21, që barazoi kështu rekordin e vendosur nga Italia U21 në 1992, 1994 dhe 1996 dhe e pesta në total, pas Italisë me 7 finale dhe Spanjës me 8.

Finalja u luajt në Ljubjanë të Sllovenisë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore