Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Gareth Bale largohet nga Real Madrid, rikthehet në Tottenham

Gareth Bale largohet nga Real Madrid, rikthehet në Tottenham

Gareth Bale ka arritur marrëveshje me Tottenham dhe do të largohet përfundimisht nga Real Madrid.

Sipas DailyMail tashmë marrëveshja për t’u rikthyer tek ‘Spurs’ është vulosur dhe vendimtar raportohet të ketë qenë Jose Mourinho.

Uellsiani ka rënë dakord për një marrëveshje një vjeçare me vlerë më shumë se 13 milion paund - një pjesë e së cilës do të financohet nga Real Madrid.

Bale u largua nga Tottenham shtatë vjet më parë për në Real Madrid.

Sulmuesi i krahut, u transferua në “Bernabeu” për një shumë rekord për kampionatin anglez, 101 milionë euro në shtatorin e vitit 2013.

Në sezonin e fundit te “galaktikët”, Bale qëndroi në stol, dhe duke qenë që ka një pagë të lartë rreth 15 milionë euro në vit, klubi vendosi ta shesë ose huazojë.

Gareth Bale largohet nga Real Madrid, rikthehet në Tottenham Gareth Bale largohet nga Real Madrid, rikthehet në Tottenham Gareth Bale largohet nga Real Madrid, rikthehet në Tottenham

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore