Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Gafa e tij bëri xhiron e botës/ Arbitri mbyll ndeshjen e Kupës së Afrikës në minutën e 85' (VIDEO)

Gafa e tij bëri xhiron e botës/ Arbitri mbyll ndeshjen e Kupës

Një episod i çuditshëm ka ndodhur në Kupën e Afrikës në ndeshjen Tunizi-Mali.

Gjyqtari nga Zambia, Janny Sikazwe, bëri veprimin absurd kur ndeshja ishte në shifrat 0-1. Ai e mbylli ndeshjen që në minutën e 85. Stafi, lojtarët dhe vetë trajneri i Tunizisë nuk mund t’i besonin syve. VAR ndërhyri menjëherë për t’i treguar gafën e madhe arbitrit dhe më pas u vendos që loja të vazhdonte.

Në momentin që u rrit disi shpresa e Tunizisë që minimalisht duhej të kishte 5 minuta shtesë pas konsultës me VAR, arbitri nga Zambia e kishte ndarë mendjen dhe e kishte disi me nxitim.

Në minutën e 89 do të vërshëllente sërish për fundin e takimit dhe këtë herë vendimi i tij nuk kishte një kthesë tjetër.

E gjithë Tunizia ka protestuar dhe lojtarët po vraponin drejt arbitrit duke i treguar minutën në tabelën elektronike, por për të nuk kishte fare rëndësi. Shumë po flasin se kjo ndeshje ishte e trukuar dhe jo pa të drejtë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore