Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Gafa e madhe e Lazios/ Pagoi tek ekipi i gabuar transferimet e dy lojtarëve

Gafa e madhe e Lazios/ Pagoi tek ekipi i gabuar transferimet e dy lojtarëve

Klubi italian, Lazio, ka rrëfyer se ka përzier klubin Sporting Braga me Sporting Lisbonën në llogaritë e tyre zyrtare financiare, duke paguar gabimisht shifrën e transferimit për lojtarin Pedro Neto.

Gabimi i jashtëzakonshëm u konfirmua përmes postës elektronike për gazetën angleze The Guardian nga sekretari i përgjithshëm Armando Calveri.

“Do të doja të sqaroja se Lazio bleu të dy lojtarët (Pedro Neto dhe Bruno Jordao) nga Sporting Braga dhe jo nga Sporting Lisbona”, ka treguar fillimisht Calveri.

“Fatkeqësisht, ishte një gabim i bërë nga departamenti ynë financiar që u mashtrua nga emrat e ngjashëm të klubeve. Siç e dini mirë, Sporting Lisbona kurrë nuk regjistroi lojtarët. Ne do të rregullojmë bilancet tona duke specifikuar shënimet në lidhje me dy rastet”.

Duket sikur gabimi ishte thjesht një gabim i shkruar në llogari dhe paratë nuk shkuan te Sporting Lisbona.

Gazeta gjithashtu pyeti për një mospërputhje midis shifrave të listuara për transferimin nga Braga dhe Lazio, për lojtarin i cili që atëherë është transferuar në Wolverhampton Wanderers.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore