Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Futbolli në zi/ I fitoi klubit Championsin e parë, ndahet nga jeta legjenda e Milanit

Futbolli në zi/ I fitoi klubit Championsin e parë, ndahet nga jeta

Futbolli dhe veçanërisht klubi i Milanit janë në zi, pas ndarjes nga jeta të një prej legjendave.

Victor Benitez ndërroi jetë në moshën 86-vjeçare në Milano, si pasojë e një sëmundjeje që e kishte munduar prej disa kohësh.

Ish-mbrojtësi ishte pjesë e formacionit startues tw “Djallit”, të udhëhequr nga Nereo Rocco, në finalen e Champion League të vitit 1963, e luajtur në Weably kundër Benfica-s,  me skuadrën “kuqezi” që fitoi edhe trofeun e parë të këtij kompeticioni.

Futbolli në zi/ I fitoi klubit Championsin e parë, ndahet nga jeta

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore