Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

"Futbolli, klani dhe hije shqiptare"/ Skandali në Itali, reagon Igli Tare për akuzat e ngritura: Nuk kam...

"Futbolli, klani dhe hije shqiptare"/ Skandali në Itali, reagon

Igli Tare e deklaron veten se nuk ka lidhje me kompaninë shqiptare të basteve "Top Bast", dhe  vëllai i tij Genti, ai nuk ka interes të drejtpërdrejtë ose të tërthortë". Drejtori i Lazios, në një shënim të lëshuar nga avokatët e tij të cilëve "ai i dha një mandat për çdo veprim juridik për mbrojtjen e tij", kundërshton artikullin "Futbolli, klani dhe biznesi. Hijet shqiptare në Lazio di Tare", botuar nga 'Republic parashikon disa nga përmbajtjet e një hetimi të transmetuar në Rai3, në të cilin flitet për një kontroll të pretenduar nga Tare përmes një figure të një kompanie shqiptare të basteve shkruajnë mediat italiane.

Sipas artikullit, prokurori i Barit po heton çështjen pas përpjekjes për blerje nga klanet e Barit, prokurori nuk hetoi Tare por informoi prokurorin Giuseppe Pecoraro, i cili në hetimin e papajtueshmërisë e Tare me kompaninë e basteve nuk do të kishte dëgjuar drejtorin e Lazios. "Teza e mbështetur nga gazetari dhe e atribuar prej tij dokumenteve hetimore, sipas të cilave" në fakt, kompania i përket vëllezërve Genti dhe Igli Tare ", është thjesht e gabuar, shkruajnë mediat italiane

Igli Tare e deklaron se nuk ka lidhje me operacionin e përshkruar nga gazetari si një përpjekje nga klani Martiradonna për të blerë këtë kompani bastesh, një operacion i së cilës ai injoron çdo informacion. Për shkak të  pavërtetësisë së lajmit, Igli Tare kishte paralajmëruar gazetarin Daniele Autieri me rastin e një postë elektronike në përgjigje të një serie pyetjesh specifike drejtuar atij në cilësinë e tij si gazetar i stafit editorial të Reportit./Gazeta Shqip

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore