Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Futbolli argjentinas sërish në zi/ Vdes një tjetër legjendë pas Maradona dhe Sabellas

Futbolli argjentinas sërish në zi/ Vdes një tjetër

Futbolli argjentinas është përsëri në zi. Leopoldo Jacinto Luque, një nga sulmuesit më të mirë të Amerikës së Jugut të viteve 1970 dhe kampion bote me Argjentinën në 1978, vdiq nga koronavirusi.

Ai ishte shtruar në spital për më shumë se një muaj, por nuk ishte në gjendje të shërohej.

I lindur në 1949, Luque luajti 45 ndeshje me Albiceleste, duke shënuar 22 gola, katër prej të cilave në atë edicion të Kupës së Botës, në të cilin ai ishte golashënuesi më i mirë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore