Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

"Fundoset" Danil Alves! Prova të reja kundër futbollistit: Ka përdhunuar...

"Fundoset" Danil Alves! Prova të reja kundër futbollistit:

Lajmet e reja për 'çështjen Dani Alves' duket se nuk janë aspak të mira për futbollistin.

Sipas mediave të huaja, provat e reja mbështesin denoncuesin dhe përgënjeshtrojnë brazilianin. Sipas 'El Periódico', një nga agjentët aktivizoi në mënyrë të pavullnetshme kamerën që mbante në gjoks, duke regjistruar gabimisht deklaratat e para të gruas së re, në të cilat ajo siguronte se Dani Alves e kishte përdhunuar.

Në imazhet mund të shihni gruan shumë nervoze dhe duke qarë në mënyrë të pangushëllueshme. E reja u dërgua në Klinikën Spitalore për t'u ekzaminuar nga mjeku ligjor Në këtë ekzaminim, u zbuluan lezione të pajtueshme me një luftë dhe gjurmë të lëngut seminal.

Gazeta e grupit ‘Prensa Ibérica’ publikon gjithashtu se "policia shkencore gjeti gjurmë gishtash që gjithashtu mbështesin denoncuesin dhe mohojnë futbollistin".

“El Correo” raporton se Dani Alves ka arritur marrëveshje me avokaten e tij (Miraida Puente Wilson) për të fluturuar vullnetarisht në Barcelonë. Ajo raporton se burime nga hetimi i Njësisë Qendrore për Krimet Seksuale (UCAS) saktësuan se për hir të seriozitetit të çështjes, për akuzat ndaj futbollistit dhe provat ndaj tij ishte heshtur.

Nga ana e saj, 'La Vanguardia' publikon se Dani Alves mori pjesë në takimin me Mossos duke e ditur se do të arrestohej. Ai e dinte se do të arrestohej ndërsa ishte në Meksikë dhe premtoi se do të dorëzohej në Barcelonë, pasi mori pjesë në funeralin e vjehrrës së tij në Tenerife.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore