Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Fshehu 3.8 milionë euro, Samuel Eto’o dënohet me 22 muaj burg në Spanjë

Fshehu 3.8 milionë euro, Samuel Eto’o dënohet me 22 muaj burg

Samuel Eto dhe Jose Maria Mesalles e kanë pësuar për evazion fiskal. Ish-sulmuesi është dënuar me 22 muaj burg, kurse ish-agjenti i tij me një vit burg.

Dënimi është marrë për fshehjen e rreth 3.8 milionë eurove, në periudhën 2006-2009. Eto’o e ka pranuar akuzën para Gjykatës Penale.

Presidenti i Federatës Kamerunase të Futbollit fajëson Messalles, madje e ka paditur për mashtrim dhe shpërdorim në menaxhimin e pasurisë së tij.

Për këto akuza po hetohet, ndërkohë që Eto’o ka thënë se në atë periudhë ka qenë fëmijë dhe ka bërë ato që Messalles i thoshte.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore