Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Frika nga Coronavirus, tenisti Rafael Nadal tërhiqet nga kompeticioni i rëndësishëm

Frika nga Coronavirus, tenisti Rafael Nadal tërhiqet nga kompeticioni i

Kampioni në fuqi, Rafael Nadal, nuk do të marrë pjesën në turneun US Open për shkak të pandemisë së Coronavirus.

Kështu spanjollit do t’i duhet të presë për mundësinë e tij të artë për t’u barazuar me tituj me tenistin zviceran Roger Federer.

Nadal shpjegoi vendimin e tij në një seri postimesh në Tëitter në spanjisht dhe anglisht.

“Situata është shumë e komplikuar në mbarë botën, rastet me Covid-19 po shtohen dita ditës dhe duket që ende nuk e kemi nën kontroll,” shkruajti Nadal.

34-vjeçari tha se nuk do të marrë pjesë në turneun e vendosur për datën 31 gusht në Nju Jork. “Ky ishte një vendim që nuk do doja kurrë ta merrja, por më mirë të jemi të sigurtë,” shkruan spanjolli.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore