Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Francesco Totti bëhet menaxheri i futbollistit shqiptar (EMRI)

Francesco Totti bëhet menaxheri i futbollistit shqiptar (EMRI)

Pas përfundimit të karrierës në futbollin e luajtur dhe më pasi dha dorëheqjen si drejtues tek Roma, Francesco Totti ka nisur një profesion të ri. Ikona e verdhekuqve ka hapur një kompani menaxhimi lojtarësh.

Por në radarin e Totti-t është edhe talenti shqiptar, Luis Hasa, i cili aktivizohet te moshat e Juventusit dhe konsiderohet si një nga lojtarët më të talentuar te të rinjtë e bardhezinjve.

Ai është kapiten i ekipet të 16-vjeçarëve dhe shquhet për cilësitë teknike. Adoleshenti luan në qendër të mesfushës dhe si sulmues i fshehur. Këtë sezon ia ka dalë të shënojë 6 gola në 16 ndeshje.

Cilësitë e tij nuk kanë kaluar pa u vënë re edhe nga menaxherë e skautë të ndryshëm. Francesco Totti është ai që e ka bindur shqiptarin për të nënshkruar me kompaninë e tij, që do e menaxhojë në vazhdim.

Francesco Totti bëhet menaxheri i futbollistit shqiptar (EMRI)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore