Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

FOTO/ Sporti në zi! Ndërron jetë në moshën 25 vjeçare ish-ylli i Tottenhamit

FOTO/ Sporti në zi! Ndërron jetë në moshën 25

Një futbollist anglez i cili luante si profesionist në Ligën Amerikane (MLS) ka ndërruar jetë pas një aksidenti me anije në Miami.

Anton Walkes i Charlotte FC, një ish-lojtar i akademisë së Tottenham Hotspur, ishte lënë në një gjendje kritike pasi dy anije u përplasën pranë stadiumit “Marine Miami”.

Komisioni për Ruajtjen e Peshkut dhe Kafshëve të Egra në Florida tha të mërkurën se ai u gjet pa ndjenja dhe mori ndihmën e parë nga Miami Fire Rescue.

 

Megjithatë, klubi i tij tani ka njoftuar në mediat sociale se 25-vjeçari nga Lewisham, në jug të Londrës, ka vdekur.

FOTO/ Sporti në zi! Ndërron jetë në moshën 25

Drejtori sportiv i Charlotte, Zoran Krneta, tha në një deklaratë: Jemi zemërthyer nga humbja e Anton Walkes, një baba vërtet i jashtëzakonshëm, një person i dashur dhe një qenie njerëzore e jashtëzakonshme. Anton mishëroi atë që do të thotë të jesh pjesë e klubit të futbollit Charlotte dhe të gjithë komuniteti është i pikëlluar për këtë tragjedi.

Walkes kishte qenë profesionist që nga viti 2016. Ai kishte kaluar disa vite me radhët e të rinjve të Tottenhamit para se të kalonte në Portsmouth dhe Atlanta United.

Ai u transferua nga Charlotte në një draft lojtari në dhjetor të vitit 2021 dhe kishte filluar 21 ndeshje sezonin e kaluar./ Top Channel

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore