Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Fitorja 8:0/ Bayern Mynih tallet me Schalke 04, nis në mënyrë spektakolare sezonin e ri

Fitorja 8:0/ Bayern Mynih tallet me Schalke 04, nis në mënyrë

Një fillim i paimagjinueshëm ishte ai i sezonit të ri të Bundesligës për Bayern Munchen.

Fituesit e Kampionatit, Champions League dhe Kupës së Gjermanisë shkatërruan me rezultatin 8-0 që në ndeshjen e parë Schalke 04 për të treguar edhe njëherë hegjemoninë dhe trembur kundërshtarët e çdo lloj kompeticioni futbollistik.

Me dëshirë dhe grintë në çdo moment, bavarezët treguan se janë të etur edhe këtë sezon që sapo filloi për trofe të tjerë.

Ndeshja u zhbllokua shumë shpejt që në minutën e 4-ët me anë të Gnabry, i cili shënoi dhe dy gola të tjerë në këtë takim. Në të 19-ën dyfishoi Goretzka. Pjesa e parë u mbyll 3-0 pas penalltisë së Lewandowski.

Listës së golashënuesve më pas iu shtuan dhe Muller, Musala e Sane, i cili tregoi se është një forcë e shtuar për kampionët e Gjermanisë.

Fitorja 8:0/ Bayern Mynih tallet me Schalke 04, nis në mënyrë Fitorja 8:0/ Bayern Mynih tallet me Schalke 04, nis në mënyrëFitorja 8:0/ Bayern Mynih tallet me Schalke 04, nis në mënyrë

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore