Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

FIFA publikon renditjen, ja ku renditen Shqipëria dhe Kosova

FIFA publikon renditjen, ja ku renditen Shqipëria dhe Kosova

Pas miqësoreve dhe eliminatoreve të Kupës së Botës në muajin mars, FIFA ka përditësuar renditjen e përgjithshme të përfaqësueseve, teksa bie në sy fakti që Kombëtarja Shqiptare vijon të ruajë vendin e 66 ashtu si në renditjen paraardhëse.

Kuqezinjtë zhvilluan tre takime në muajin mars, dy prej të cilëve ndaj Andorrës dhe San Marinos i fituan, ndërsa një tjetër ndaj Anglisë e humbën, megjithatë këto rezultate nuk kanë ndikuar në renditje.

Ndërkohë ka zbritur me tre vende përfaqësuesja e Kosovës, që tani pozicionohet në vendin e 120-ë. “Dardanët” fituan miqësoren ndaj Lituanisë, por më pas humbën dy ndeshjet zyrtare ndaj Suedisë dhe Spanjës.

Renditja vijon të kryesohet nga Belgjika, e cila ndiqet nga Franca, Brazili, Anglia e Portugalia, ndërsa Gjermania pozicionohet në vendin e 12, pasi ka ndikuar jo pak edhe humbja në shtëpi ndaj Maqedonisë së Veriut.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore