Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Femra/ Vllaznia, kampione e Shqipërisë për herë të tetë radhazi

Femra/ Vllaznia, kampione e Shqipërisë për herë të

Vllaznia e femrave për herë të tetë radhazi kampione e Shqipërisë. Vajzat kuqeblu e siguruan trofeun tri javë para përfundimit të kampionatit, duke përftuar nga i Apolonisë ndaj Tiranës AS.

Tashmë diferenca ndaj ndjekëseve më të afërta është 10 pikë. Vllaznia bëri detyrën në sfidën e shtesë përballë Partizanit, duke fituar me goleadë 11-0 në fushën sportive “Reshit Rusi”.

Megi Doçi, futbollistja më e mirë e Vllanzisë realizoi plot katër gola, dy herë shënoi Lufo, nga një gol Curraj, Rrahmani dhe Gjini, plus autogolat e Levenajt dhe Dizdarit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore