Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Federer i thotë lamtumirë tenisit/ Merr pjesë për herë të fundit në turneun Laver Cup në Londër

Federer i thotë lamtumirë tenisit/ Merr pjesë për herë

Legjenda e tenisit Roger Federer ka njoftuar se do të tërhiqet nga sporti në moshën 41-vjeçare.

Federer ka konfirmuar nëpërmjet një letre se turneu i fundit i karrierës së tij të shkëlqyer do të jetë Laver Cup në Londër, i planifikuar të mbahet fundjavën e ardhshme.

Tenisti zviceran, i cili fitoi gjithsej 20 Grand Slam në karrierën e tij të gjatë, del në pension si një nga më të mëdhenjtë që ka luajtur ndonjëherë këtë lojë.

“Për familjen time të tenisit dhe më gjerë, nga të gjitha dhuratat që më ka dhënë tenisi ndër vite, më e madhja, pa dyshim, kanë qenë njerëzit që kam takuar gjatë rrugës: miqtë e mi, konkurrentët e mi dhe mbi të gjitha. tifozët që i japin jetën sportit.

Sot dua të ndaj me të gjithë ju disa lajme. Siç e dini shumë prej jush, tre vitet e fundit më kanë paraqitur sfida në formën e lëndimeve dhe operacioneve."- tha Federer.

“Kam punuar shumë për t’u kthyer në formë të plotë konkurruese. Por unë gjithashtu i di kapacitetet dhe kufijtë e trupit tim, dhe mesazhi i tij për mua kohët e fundit ka qenë i qartë.”

Në karrierën e tij 24-vjecare Roger Federer ka zhvilluar 1500 ndeshje. Në mbyllje të letrës së tij të lamtumirës, zvicerani thekson se do të vazhdojë të luajë tenis edhe në të ardhmen, por kjo nuk do të ndodh më në për Grand Sleme apo turne të ngjashme.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore