Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Everton ngjitet në zonën Champions, fitore edhe për Tottenham

Everton ngjitet në zonën Champions, fitore edhe për Tottenham

Regjistroi suksesin e tretë radhazi Evertoni, që triumfoi me rezultatin minimal 0-1 në transfertën ndaj West Brom. Një gol i brazilianit Richarlisson në minutën e 65-të vendosi fatin e takimit, ndërsa me tre pikët e marra, Everton ngjitet përkohësisht në vendin e katërt.

Ndërkohë Tottenham ka triumfuar me rezultatin minimal 0-1 në derbin e Londrës ndaj Fulhamit dhe është ngjitur në vendin e 8 me 42 pikë, shumë pranë zonës Champions të renditjes së kampionatit anglez.

Të besuarit e Jose Mourinhos gjetën avantazhin në minutën e 18’, kur Adarabioyo devijoi një top në mënyrë të pafat në portën e tij. Fulham provoi të rikthejë baraspeshën dhe gjeti golin në minutën e 62-të me Maya, por VAR e anuloi për një prekje me dorë.

Më pas “Spurs”-at menaxhuan mirë avantazhin deri në fund, duke mos u dhënë mundësi vendasve të kërcënojnë portën e Hugo Lloris dhe morën një 3-pikësh me mjaft vlera.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore