Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Europa League/ Spektakolare! Milani fiton me përmbysje dhe kalon grupin

Europa League/ Spektakolare! Milani fiton me përmbysje dhe kalon grupin

Milan arriti të kalojë grupin në Europa League, pas fitores me përmbysje në ndeshjen ndaj Celtic 4:2, të luajtur në San Siro.

Kuqezinjtë e nisën shumë keq ndeshjen, duke pësuar dy gola në 15 minutat e para.

Ishte Hakan Çalhanoglu ai që zgjoi ekipin me një gol nga goditja e dënimit, ndërsa Castillejo barazoi rezultatin në pjesën e parë.

Në të dytën, Milan shënoi dy gola me anë të Hauge dhe Brahim Diaz, duke vulosur kualifikimin në Grupin H. Ky grup kryesohet nga Lille me 11 pikë, që sot mposhti Spartën e Pragës, ndërsa Milani ndjek me 10 pikë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore