Europa League/ 'Shpërthimi' i Granada-s fundos Napolin, Benfika ndal Arsenalin

Europa League/ 'Shpërthimi'  i Granada-s fundos Napolin, Benfika

Napolit i shpërthen “GRANADA” në dorë, pasi është mundur me rezultatin 2-0 nga vendasit e Granada-s.  Ekipi italian ka zhvilluar një ndeshje zhgënjyese në Spanjë në fazën 1/16 të Europa League.

Djemtë e Gatusso nuk arritën të shënonin një gol që t’i ndihmonte shumë në ndeshjen e kthimit në Itali, të kushtëzuar nga mungesat e shumta në formacion.

Lojtaret e Granada-s shënuan 2 herë brenda 20 minutave lojë dhe vulosen gjithçka.

Benfika ndal Arsenalin

Në ndeshjen tjetër të rëndësishme të kësaj mbrëmje Arsenal barazoi 1-1 ndaj Benfikës në fushën e këtyre të fundit.

Tashmë “Topçinjtë” janë më të favorizuar me këtë rezultat për të kaluar në fazën e radhës së kupës së vogël të Europës.