Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Europa League/ Bale shënon golin e 200-të, kalon Tottenham; Real Sociedad dhe Napoli në rrezik

Europa League/ Bale shënon golin e 200-të, kalon Tottenham; Real

Sulmuesi i Tottenham, uellsiani Gareth Bale, ka shënuar sot golin e tij të 200-të në karrierë.

Ai ekzekutoi saktë një 11-metërsh në ndeshjen ndaj austriakëve të LASK, që përfundoi me rezultatin 3-3, e vlefshme për Europa League.

Golin e fundit me Tottenham në kompeticionet evropiane e shënonte në 7 mars 2013, në fitoren 3-0 ndaj Interit, në Europa League.

Në grupin J Tottenham barazoi 3-3 me LASK-un austriak, dhe kualifikohet, ndërkohë që belgët e Antwerp kryesojnë grupin.

Në stadiumin “Olimpico”, Roma fiton 3-1 sfidën për kreun e grupit A me Young Boys, duke garantuar vendin e parë. Fillimisht në dizavantazh, kryeqytetasit italianë përmbysën sfidën me golat e Borja Mayoral, Dzeko dhe të riut Calafiori, ndërkohë që zviceranëve i duhet ende një rezultat pozitiv në ndeshjen e fundit.

Në grupin F, ndoshta më i luftuari, dy barazime lejnë praktikisht verdiktin për turnin e fundit. Napoli dhe AZ barazojnë 1-1, ku holandezët gabojnë edhe një penallti, ndërkohë që kroatët e Rijekës ndalojnë Real Sociedadin që kryeson La Liga në rezultatin 2-2, me spanjollët që do të sfidojnë Napolin për një vend në fazën tjetër, ndërkohë që AZ luan me kroatët e eliminuar.  

Në Grupin E, fitorja e PSV ndaj Granadës i garanton kualifikimin bashkë me spanjollët.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore