Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Euro 2020 në 2021/ Përballje "titanësh", Ukraina dhe Austria "luftë" për vendin e dytë

Euro 2020 në 2021/ Përballje "titanësh", Ukraina dhe

Sot zhvillohen ndeshjen e fazës të tretë të grupeve B dhe C. Nga ora 18:00 zhvillohet ndeshjet e Grupit C, Holanda që e ka siguruar kualifikimin do përballet me Maqedoninë e Veriut që është në prag të eliminimit.

Ndeshja tjetër e Grupit C zhvillohet mes Ukrainës dhe Austrisë, të dyja skuadrat synojnë fitore që ta sigurojnë vendin e dytë dhe kualifikimin në fazën tjetër.

Në orën 21:00 zhvillohen ndeshjet e Grupit B, Belgjika që e ka siguruar kualifikimin përballet me Finlandën që ka nevojë për pikë që të mbetet të garë për kualifikim.

Ndeshja tjetër zhvillohet mes Rusisë dhe Danimarkës, rusët synojnë të marrin të paktën një pikë nga kjo ndeshje, ndërsa danezët kanë nevojë vetëm për fitore që të mbajnë gjallë shpresat për kualifikim.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore