Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Eriksen i gatshëm të luajë, rikthehet në kampionatin anglez

Eriksen i gatshëm të luajë, rikthehet në kampionatin anglez

Christian Eriksen do të nënshkruajë për Brentford brenda 72 orëve të ardhshme.

Siç zbuloi Sunday Mirror javën e kaluar, ish-mesfushori i Tottenham po kthehet në Premier League vetëm shtatë muaj pasi pësoi një arrest kardiak duke luajtur për Danimarkën në Kampionatin Europian.

Ai ka kaluar ditët e fundit duke u stërvitur me ish-klubin e tij Ajax - duke ndezur spekulime në Holandë se ai ishte gati të kthehej në Amsterdam në mënyrë që të mund të luante në Ligën e Kampionëve.

Por klubi i tij i vjetër e lejoi atë të bashkohej me skuadrën e Erik ten Hag, në mënyrë që të mësohej me stërvitjet e nivelit elitar, ndërsa detajet e fundit të marrëveshjes së tij me Brentford ishin duke u zgjidhur. E vetmja gjë që i mbetet Eriksenit është të kalojë testin mjekësor.

Eriksen, 29 vjeç, dëshiron të rikthehet në fushë kur të arrijë në Angli - dhe mendon se do të jetë mjaftueshëm i aftë për Premier League brenda një muaji.

Ai i është pajisur një defibrilator kardiovaskular i implantueshëm, por raportet nga Holanda i përshkruan seancat e tij me Ajaksin si një "masterclass".

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore