Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Emri+Foto/ Sporti në zi! Ndërron jetë kamioni i botës

Emri+Foto/ Sporti në zi! Ndërron jetë kamioni i botës

Kampioni i botës në qitje me pistoletë, spanjoli Jorge Ballesteros, është gjetur i vdekur në moshën 39-vjeçare. Sipas revistës spanjolle ‘Jara y Sedal’, policia e ka gjetur Bellesteros brenda makinës së tij, të parkuar në qendrën tregtare të La Vaguada në Madrid, me një dëmtim në kokë.

Emri+Foto/ Sporti në zi! Ndërron jetë kamioni i botës

“Federata Spanjole e Qitjes shpreh dëshpërimin e saj për humbjen e tmerrshme të një qitësi të madh dhe të një njeriu të jashtëzakonshme, një zotëri në sport dhe në jetë”, shkroi federata e këtij sporti në Twitter.

 

Jorge Ballesteros ishte kampion bote në vitin 2017 dhe me 17 tituj në kampionatet spanjolle.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore