Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

Edy Reja harron Shqipërinë/ Ja pankina e re që do drejtojë tekniku italian

Edy Reja harron Shqipërinë/ Ja pankina e re që do drejtojë

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja ka marr drejtimin e ND Goricas në elitën e futbollit slloven.

Kanë qenë këta të fundit që kanë emëruar 77-vjeçarin në stolin e ekipit dhe bashkë me të edhe Sergio Porrini dhe Luigi Febbrari si ndihmësa.

Reja ka drejtuar klube të shumta në karrierë, duke përfshirë Hajdukun, Lazion, Napolin, Cagliarin, Atalantan dhe Torinon e së fundmi edhe kombëtaren e Shqipërisë.

Italiani do të pasojë në stol Miran Srebrnic, i cili u shkarkua pas një sërë rezultatesh negative. ND Gorica është aktualisht në vendin e fundit të kampionatit (vendi 10) me 15 pikë, tre pikë më pak se pozita e nëntë që të çon në play-off për të qëndruar në elitë, ndërsa zona e sigurisë është katër pikë larg.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore