Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

E turpshme! Televizioni zviceran e quajti UÇK-në organizatë terroriste, por më pas fshin postimin (Foto)

E turpshme! Televizioni zviceran e quajti UÇK-në organizatë

Mbrëmë pas ndeshjes mes Zvicrës dhe Irlandës Veriore, një tifoz ia dhuroi një xhaketë Xherdan Shaqirit, ku ishte e vendosur stema e UÇK-së(Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës).

Televizioni zviceran, “RSI Sport” postoi videon dhe e cilësoi si skandal atë që ndodhi,
“Episodi i pakëndshëm në fund të ndeshjes në Zvicër: Tifozi hyn në fushatë gjatë intervistave dhe ia vendos Xherdan Shaqirit një xhaketë. Simboli në Xhaketë ishte i UÇK-së, Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e listuar nga OKB si organizatë terroriste”, ky ishte përshkrimi i “RSI Sport”.

Më vonë kjo video u hoq nga llogaria zyrtare e “RSI Sport” në Facebook

E turpshme! Televizioni zviceran e quajti UÇK-në organizatë

E turpshme! Televizioni zviceran e quajti UÇK-në organizatë

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore