Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

E shiti Newcastlen për 358 milionë! Ish-pronari Mikel Ashley kaloi pesë orë duke pirë dhe la bakshish pesë euro

E shiti Newcastlen për 358 milionë! Ish-pronari Mikel Ashley kaloi

Mike Ashley festoi shitjen e Newcastle United për 358 milionë me një varg pijesh për pesë orë në të cilën ai dha një bakshish qesharak pesë euro. Shefi i Sports Direct i dha fund sundimit të tij 14-vjeçar në St James ‘Park të enjten, duke u larguar nga klubi.

Marrja e Magpies e mbështetur nga Arabia Saudite u konfirmua përfundimisht nga Liga Premier pas disa muajsh përplasjesh ligjore, duke çuar në “sigurime ligjërisht të detyrueshme” se shteti nuk do të kontrollonte klubin verilindor.

Tani me 80 për qind të aksioneve të Newcastle që kaluan te Fondi i Investimeve Publike (PIF), Ashley nuk humbi kohë për të filluar festimet.

Sipas The Sun, 57-vjeçari dhe pesë shokë vizituan lokalin  Kings Arms në Soho të Londrës. Ajo pasqyroi skena të gëzueshme të festimit në veri ndërsa ‘Toons’ shikonin epokën e tij që po përfundonte gjatë natës.

Një dëshmitar i tha gazetës: “Mike ishte në gjendje të mirë shpirtërore dhe i la një kamerieri një bakshish prej pesë eurosh. Ju nuk do ta kishit idenë se ai do të kishte bërë një marrëveshje prej 358 milionë euro”. “Pijet vetëm sa shkonin e shtoheshin. Ata të gjithë ishin të veshur me kostume dhe u grumbulluan rreth tryezës, duke qeshur dhe duke biseduar”.

“Ata thjesht dukeshin si një grup normal i shokëve që takoheshin pas punës. Ata mbërritën rreth orës 17:30 dhe po pinin birra deri në orën e mbylljes, rreth orës 11 pasdite”, ka shtuar ai më tej.

Newcastle United tani lidhet me disa transferime qysh në janar dhe raportohet se klubit do t’i lejohet të bëjë mbi 200 milionë euro transferime.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore