Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

E RËNDË/ Përplaset për VDEKJE sportisti i njohur nga një shofer i dehur (FOTO)

E RËNDË/ Përplaset për VDEKJE sportisti i njohur nga

Bota e ateltikës në spanjë u trondit për shkak të vdekjes së Antonio Gómez Luna ‘Choya’ .

Atleti 36-vjeçar u përplas për vdekje teksa po stërvitej me biçikletë në komunën e Ricote nga një shofer i dehur.

Disa orë më vonë ai u gjet dhe doli pozitiv për alkool dhe drogë.

Gómez Luna fillimisht u transferua në spitalin Virgen de Arrixaca në Murcia , ku u shtrua në ICU për pesë ditë para se të vdiste.

Federata e Atletikës e Rajonit të Murcias lëshoi ??një deklaratë ku ankohej për humbjen e tij dhe gjithashtu “si një protestë, pretendim dhe ndërgjegjësim për pasigurinë që pësojmë në rrugë”. 

Lidhur me këtë ngjatje tragjike ka reaguar edhe María Victoria Molina, presidente e Shoqatës së Atletikës Abarán, e cila  tha: “Nuk është e drejtë, ka shumë gjëra për të bërë. Dhe tani ju kërkoj t’i jepni forcë familjes tuaj, ekipit dhe të afërmve. Kemi ngelur me zemër të thyer.”

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore