Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

E pësojnë keq ish-presidenti i UEFA-s dhe i FIFA-s, ja sa vite burg kërkojnë prokurorët zviceranë për Platini dhe Blatter

E pësojnë keq ish-presidenti i UEFA-s dhe i FIFA-s, ja sa vite burg

Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini dhe ish-presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter rrezikojnë 1 vit e tetë muaj burg pas dyshimeve për korrupsion.

Në vitin 2011, dyshohet se Blatter i ka dhënë Platini-së një shifër prej 2 milionë frangash zvicerane, pagesë kjo e pajustifikuar. Akuzat për mashtrim ndaj Fedetatës Ndërkombëtare janë vërtetuar dhe dënimi do të jepet me 8 korrik.

Sipas asaj që shkruajnë mediet e ndryshme, ish numri një i UEFA-së akuzohet për mashtrim, bashkëpunim dhe falsifikim dokumentesh. Në krahun tjetër, ai që i ka dhënë shumë FIFA-s fajësohet për administrim jo të mirë, mashtrim dhe falsifikim dokumentesh.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore