Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

E pabesueshme/ Aktori i Hollywood shpëton klubin historik të Uellsit

E pabesueshme/ Aktori i Hollywood shpëton klubin historik të Uellsit

Aktori i Hollywood blen klubin antik uellsian të themeluar në 1864! Përmes kanaleve të tij zyrtare, aktori Ryan Reynolds ka njoftuar se ai është bërë pronar i Wrexham, një klub historik i themeluar në 1864 dhe tani zbritur në serinë e pestë angleze.

Kompania Uellsiane, një nga më të vjetrat në botë, u ble së bashku me kolegun e tij Rob McElhenney. Wrexham ishte në pronësi të një grupi tifozësh që nga viti 2011: dorëzimi u miratua me 1,801 vota pro, krahasuar me 29 kundër dhe 11 abstenime.

E themeluar në 1864, është një nga klubet më të vjetra të futbollit në Ishujt Britanikë dhe fituesi i parë i Kupës së Uellsit. Mburret me rezultatet më të mira sportive, përveç disa fitoreve në Kupën e Uellsit, tre çerekfinaleve të Kupës FA në 1974, 1978 dhe 1997, një vend i pesëmbëdhjetë në divizionin e dytë anglez në 1978-79 dhe një çerek finale në Kupën e Fituesve të Kupave 1975 -76.

Wrexham i luan ndeshjet e saj në Racecourse Ground, një strukturë e themeluar në 1807 dhe që ka qenë gjithmonë terreni i klubit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore