Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

E mbylli ndeshjen dy herë para kohe, justifikohen për arbitrin: E kishte prej vapës!

E mbylli ndeshjen dy herë para kohe, justifikohen për arbitrin: E

Takimi mes Tunizisë dhe Malit e vlefshme për Kupën e Afrikës në Grupin F ka dhuruar një episod interesant ku protagonist kryesor është bërë arbitri kryesor, Janni Sikazwe. Ky i fundit fërshëlleu përfundimin e takimit në minutën e 85′.

Pas shumë protestave Sikazwe i ka hedhur edhe njëherë sytë në kronometrin e tij dhe vuri re gafën. Kështu vendosi që loja të rifillojë sërish, megjithatë nuk ishte e thënë që ndeshja të luhej deri në minutën e 90.


Megjithatë, me sa duket, nxitimi i arbitrit ishte i justifikuar, të paktën sipas Essam Abdel-Fatah, kreu i arbitrave të Kupës së Afrikës. Sikazwe mendohet se ka pësuar goditje nga vapa e madhe, gjë që do të kishte shkaktuar humbjen e përqendrimit. Dhe, pikërisht për këtë, kishte fërshëllyer disa minuta më herët.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore