Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Sport

E “kalbi” në stol, por Zidane ka fjalë të mira për Bale pas largimit

E “kalbi” në stol, por Zidane ka fjalë të mira

Edhe pse për shumë kohë e mbajti në stol dhe thuajse nuk e aktivizoi fare Zinedine Zidane tha se Gareth Bale ka qenë spektakolar për Real Madrid.

Trajneri i Los Blancos gjithashtu nuk ngurroi ta uronte uellsianin për kapitullin tjetër të karrierës së tij pavarësisht keqkuptimeve me njëri-tjetrin. 

Bale ka fituar dy tituj në La Liga dhe katër kurora të Ligës së Kampionëve gjatë kohës së tij me “Los Blancos”, duke shënuar 105 gola në 251 ndeshje, por angazhimi i tij për kauzën e klubit është vënë në dyshim në sezonet e fundit.

31-vjeçari ishte i kufizuar në vetëm 16 ndeshje në La Liga sezonin e kaluar, teksa ngrohu stolin shumicën e kohës. 

 Francezi ka pranuar se të dyja klubet janë aktualisht të angazhuar në negociata të avancuara: “Unë nuk kam folur me Bale këto ditë. E di mirë se çfarë ka bërë në këtë ekip. Ai ka qenë spektakolar për Real Madridin

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore